Klimatyzacja w samochodzie
Informacje Klimatyzacja Serwis

Klimatyzacja to ważna sprawa

Większość kierowców nie wyobraża już sobie jazdy samochodem bez klimatyzacji. A dobra klimatyzacja to sprawna, regularnie serwisowana klimatyzacja.

Co zrobić, jeśli w naszym samochodzie przestanie działać klimatyzacja? Jedynie słusznym rozwiązaniem jest przeprowadzenie dokładnych oględzin układu w celu znalezienia przyczyny usterki. Samo uzupełnianie czynnika chłodzącego może nie wystarczyć. Krążący w układzie klimatyzacji czynnik nie znika bez przyczyny. Jeżeli go ubyło, z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że stało się to za sprawą wycieku. Naprawy oraz przeglądy klimatyzacji warto powierzyć sprawdzonym, renomowanym serwisom. Naprawa klimatyzacji samochodowej Luboń to przede wszystkim salon i serwis Papis.

To psuje klimę

W przewodach układu klimatyzacji z czasem zaczynają pojawiać się nieszczelności. Doświadczony mechanik szybko zlokalizuje luki  poprzez wprowadzenie do układu kontrastu. Zdecydowanie poważniejsze są uszkodzenia kompresora klimatyzacji, nazywanego także sprężarką. Część ta odpowiada za tłoczenie i sprężanie czynnika chłodzącego. Kompresor jest narażony na awarie ze względu na trudne warunki, w których musi pracować. Awaria kompresora oznacza konieczność jego wymiany.  To jednak nie wszystko, gdyż wraz z kompresorem wymienić należy także skraplacz, filtr osuszacz, zawór rozprężny oraz przeprowadzić płukanie całego układu. Powód? Zanieczyszczenia, które doprowadziły do zatarcia kompresora z całą pewnością znajdują się także na innych elementach układu. Nowy kompresor zamontowany w nieoczyszczonym układzie z dużym prawdopodobieństwem wkrótce również ulegnie zatarciu.

Dla nas to chleb powszedni

Naprawę, ale również zalecane okresowe przeglądy układu klimatyzacji, warto powierzyć serwisom, w których takie usługi to z jednej strony chleb powszedni, a z drugiej – specjalizacja. Salon i serwis Papis należy do takich firm. Nasi oświadczeni mechanicy szybko i poprawnie zdiagnozują przyczynę usterek. Jeżeli jest nią nieszczelność, doradzą i szybko przeprowadzą naprawę. Jeżeli jest już za późno i posłuszeństwa odmówił kompresor, poszukają części zamiennej w optymalnej cenie. 

Sprawdź również:

Toyota Avensis Poznań
Toyota Yaris Poznań
Volvo V60 Poznań

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *