Klimatyzacja w samochodzie
Informacje Klimatyzacja Serwis

Nie odkładaj serwisu klimatyzacji

Jeśli pod koniec sezonu letniego klimatyzacja działała gorzej niż na jego początku, a jej przegląd i naprawę odłożyliście do wiosny, naraziliście się na wydatki.

Odłożenie naprawy klimatyzacji do kolejnego sezonu to częsty zwykle dość kosztowny błąd. Jeśli powstała nieszczelność, to nie tylko z układu wyleciał czynnik chłodniczy i olej smarujący kompresor, lecz także prawdopodobnie dostały się do niego zanieczyszczenia. Stąd już tylko krok do uszkodzenia kompresora, który nie toleruje nawet krótkotrwałej pracy na sucho i jest bardzo wrażliwy na zanieczyszczenia. Naprawa klimatyzacji w aucie – Poznań ma serwis Papis, gdzie zrobią to szybko i solidnie.

To się może zepsuć

Jeśli chodzi o usterki klimatyzacji są z reguły najbardziej kosztowne są naprawy, regeneracji lub wymiany kompresora Powód? Bo należy oczywiście zdiagnozować i usunąć usterkę pierwotną, a potem wymienić osuszacz (to rutynowa czynność po rozszczelnieniu klimatyzacji), następnie układ przepłukać specjalnymi preparatami, wreszcie napełnić go z powrotem czynnikiem chłodniczym i olejem. Oczywiście nie wszystkie naprawy klimatyzacji są tak kosztowne. Typową usterką, do której może dojść także zimą, jest uszkodzenie chłodnicy. Podatny na awarię jest też parownik. Usterki klimatyzacji to także drobne nieszczelności wężyków, usterki zaworu rozprężnego, elektroniki sterującej. Koszt zależy od ceny części, które są różne w zależności od modelu auta i jakości podzespołu, dostępu do elementów układu klimatyzacji. Serwis firmy Papis to doświadczeni pracownicy, który są gwarancją szybkich i solidnych usług.

Przegląd zamiast napraw

Różne usterki klimatyzacji łączy jedno: im dłużej zwlekamy z naprawą, tym więcej elementów wymaga wymiany lub regeneracji i tym wyższy jest ostateczny koszt. Dlatego układ należy raz do roku poddać choć przeglądowi, by upewnić się, że wszystko działa prawidłowo, a ilość oleju i chłodziwa w układzie jest optymalna. Układy poddawane corocznie przeglądowi zazwyczaj zadowalają się rutynową obsługą, te zaniedbywane częściej wymagają naprawy i pieniędzy.

Sprawdź również:

Skoda Superb Poznań
Toyota Auris Poznań
Toyota Avensis Poznań

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *